Zázračná řasa Chlorella

Chlorella je zelená řasa, která si kvůli svým vynikajícím vlastnostem získala obrovskou popularitu. Chlorella patří do skupiny tzv. „zelených potravin“, podobně jako mladý ječmen nebo pšenice. Oceňuje se na ní především jedinečné složení s obsahem hodnotných nutričních látek. Největší uplatnění má při detoxikaci a regeneraci organismu, i když se doplňkově chlorella využívá při redukční dietě.

Složení

ChlorellaChlorella je výjimečná svým obsahem esenciálních aminokyselin, chlorofylu, beta-karotenu, vitamínů, nenasycených mastných kyselin a různých minerálních látek. Je doporučovaným doplňkem stravy zdravého životního stylu. Ideálně se hodí především pro výkonné sportovce a těžce pracující, při redukční dietě nebo při vegetariánské stravě. Chlorella je bezlepková potravina.

Neméně důležitou složkou je chlorofyl, který se podílí na zlepšení krevního obrazu a který má antiseptické účinky. Chlorella je ostatně nejbohatším přírodním zdrojem chlorofylu vůbec.

Zdroj regenerace

Zřejmě nejdůležitější složkou chlorelly růstový faktor CGF. Jedná se komplex peptidů a nukleových kyselin, který stimuluje růst a regeneraci tkání a chrání buňky proti toxickým látkám, má vliv na posílení organismu.

Detoxikace a ochrana před oxidativním stresem

Unikátem je sporopollein, který je v této řase obsažena. Sporopollein na sebe dokáže navázat toxické látky, včetně nařp. těžkých kovy nebo nebezpečných pesticidů. Velkému množství méně obvyklých monosacharidů se přisuzuje zvýšená odolnost k bakteriálním a virovým infekcím, a to včetně chřipky. Látky obsažené v řase Chlorella funguje také jako lapače volných radikálů a tedy chrání tak proti oxidačnímu stresu.

Další podrobnosti na webu FitProdukt.cz: Chlorella.

Můžete sledovat příspěvky do diskuse k tomuto příspěvku pomocí RSS 2.0 kanálu.
Můžete zanechat odpověď / trackback ze svého vlastní webu.

Zanechte komentář