Sauna je ideální pro zdraví a imunitu

Sauna není sice v Česku tak populární jako ve Finsku, ale i u nás jsou dlouhé měsíce nevlídného počasí, ve kterých je saunování velmi příjemné. Komu vadí společné veřejné sauny, může si snadno pořídit saunu vlastní. Existují totiž i sauny do bytu, které zaberou jen 3m². A to jsou rozměry, které se vejdou i do leckterého běžného bytu.

Taková zařízení fungují pohodlně na elektřinu (infrasauny).

Jaké jsou výhody sauny a saunování

  • Trénink organismu a podpora imunity: teplo stimuluje řadu tělesných procesů, takový trénink organismu zpomaluje stárnutí. Tepelné změny podporují vývoj imunity, v tomto směru jsou příbuzné saunování i otužování.
  • Biologická očista: stimulace teplem a pocení přispívá k podpoře látkové výměny a k detoxikaci organismu.
  • Posílení cévního systému: teplotní změny způsobují roztahování cév (v důsledku tepla) a jejich zúžení (po ochlazení). Tím se „cvičí“ kardiovaskulární systém. V důsledku saunování tak dochází ke zvýšení jeho pružnosti a průchodnosti. V řadě případů dochází i ke snížení vysokého krevního tlaku.
  • Prevence migrény: migréna pravděpodobně souvisí s prokrvením mozku. Jedná se o poměrně rozšířený problém, který se týká cca 6% mužů a až 20% žen. Saunování může být efektivním peventivním opatřením.
  • Pozitivní zkrášlující efekt si pochvalují především příslušnice něžného pohlaví. Říká se, že ženy jsou nejkrásnější dvě hodiny po sauny.

Saunování představuje pro organismus určitou námahu. Pokud jste oslabeni nebo máte zdravotní problémy, doporučuje se konzultace s lékařem.

Smartsauna - infrasauna, která se vejde do bytu

Smartsauna – infra sauna, která se vejde do bytu

Pokud vás myšlenka na vlastní saunu zaujala, doporučujeme se podívat do předváděcího centra Aquamarine Spa (www.aquamarinespa.cz) v Praze (nebo v Bratislavě). Firma dodává komplexní sortiment značkových saun Klafs, mezi kterými nechybí ani designové kousky pro náročné.

Můžete sledovat příspěvky do diskuse k tomuto příspěvku pomocí RSS 2.0 kanálu.
Můžete zanechat odpověď / trackback ze svého vlastní webu.

Zanechte komentář