Jak si pomoci se zvýšením imunity před zimou?

Metod, jak si zvýšit imunitu především v zimním období, kdy je tělo vystaveno virovým infekcím a nemocem z nachlazení, je několik. Někdo to zkusí v klubu otužilců, jiný zase zkusí dohnat to nějakou pilulkou. K dispozici je řada přírodních prostředků, o nichž je známo že na imunitu působí příznivě: laktobacily, beta-glukany, výtažek z náprstníku (echinacea), vitamíny,… Mezi přípravky na posílení imunita patří i enzymoterapeutikum Wobenzym, jehož účinné látky se také vyrábějí z přírodního materiálu.

Wobenzym 800

Wobenzym 800

Účinnost Wobenzymu byla prokázána v řadě studií. Ve studii zaměřené na opakované záněty dýchacích cest u dětí by Wobenzym podáván 346 dětem. V průběhu 12 měsíců po zahájení podpůrné léčby poklesl průměrný počet onemocnění těchto dětí ve srovnání s předcházejícím rokem (kdy se Wobenzym nepodával).  Spotřeba antibiotik se ve sledované skupině snížila dokonce o více než dvě třetiny. U dospělých, kteří v důsledku dlouhodobě oslabené imunity trpěli opakovanými záněty dýchacích cest, byly pozorovány obdobné pozitivní výsledky.

Pacienti s oslabenou imunitou by měli začít užívat Wobenzym v období největšího ohrožení. To je zpravidla na jaře nebo na podzim, dále také při zvýšené fyzické či psychické námaze (a při stresu). Podávání Wobenzymu by mělo trvat několik týdnů.

Wobenzym je směs enzymů a rutinu, má své místo i při posilování imunity, ale používá se především na léčbu zánětů a otoků. Nejedná se jen o otoky způsobené úrazy (včetně sportovních úrazů), ale také o otoky po chirurgických zákrocích: Wobenzym se doporučuje třeba po zákrocích plastické chirurgie.

Wobenzym je o registrovaný léčivý přípravek ze skupiny systémové enzymoterapie. Enzymových přípravků podobného typu je více, některé z nich ovšem nejsou registrované léky, ale patří mezi doplňky stravy. Mezi takové výrobky patří Prevenzym (stejný výrobce – MUCOS Pharma – jako u Wobenzymu) nebo třeba APO Curenzym od konkurenčního výrobce generických léčiv APOTEX.

Originální lék Wobenzym nepatří mezi nejlevnější, nejvýhodnější je balení Wobenzym 800 tablet.

Můžete sledovat příspěvky do diskuse k tomuto příspěvku pomocí RSS 2.0 kanálu.
Můžete zanechat odpověď / trackback ze svého vlastní webu.

Zanechte komentář