Zvláštní jídelníček: Dieta podle krevních skupin

Dieta podle krevních skupin vychází z teze, že pro každou krevní skupinu je vhodný specifický dietní režim. Dietní systém podle krevních vytvořil lékař Dr. D’Adamo. Východiskem je to, že se jednotlivé krevní skupiny vytvářely v různých obdobích vývoje člověka. Každému období by pak měl odpovídat jiný dietní režim. „Ideální jídelníček“ by tedy měl odrážet způsob stravování v době vzniku dané krevní skupiny.

Dieta podle krevních skupin

Jídelníček diety podle krevních skupin

  • Pro nejstarší krevní skupinu „0″ by podle této diety mělo být nejvhodnější maso, protože v době vzniku kr. skupiny „0″ (cca před 50.000 lety) byl hlavním zdrojem potravy lov.
  • Krevní skupina „A″ se objevila  před zhruba 20 000 lety na Středním východě a v Asii u zemědělců. Pro krevní skupinu „A″ by tedy měla být ideální vegetariánská strava, zdrojem bílkovin může být sója.
  • Krevní skupina „AB″ existuje zhruba 1100 let. Vznikla v době putování národů smísením krevní skupiny „A″ s krevní skupinou mongolských nájezdníků. Pro lidi s krevní skupinou „AB″ by měla být nejvhodnější vyvážená kombinovaná strava.
  • Krevní skupina „B″ vznikla před 15 000 až 10 000 lety v oblasti mezi Himálají a Indií. Pro lidi s krevní skupinou „B″ by mělo být vhodné maso a mléčné produkty.

Účinnost jídelníčku podle krevních skupin

Řada odborníků na diety pokládá argumentaci spojení krevní skupiny se stravovacím režimem za pochybnou. Na druhou stranu je zjištěno, že pro mnoho lidí dietní jídelníček podle krevní skupiny funguje. Paradoxně se ukázalo, že často funguje i tehdy, pokud někdo dodržoval jídelníček určený pro jinou krevní skupinu (Paradox diety podle krevních skupin).

Pravděpodobným vysvětlením je to, že tato dieta vnáší do stravování určitý řád a systém. A pro někoho je dietní jídelníček podle krevních skupin alespoň nějakým pozitivním posunem k lepšímu životnímu stylu.

Můžete sledovat příspěvky do diskuse k tomuto příspěvku pomocí RSS 2.0 kanálu.
Můžete zanechat odpověď / trackback ze svého vlastní webu.

Zanechte komentář