Kouzelné: Mont-St-Michel

Pokud vás cestování zavede až na západ Francie na pomezí mezi Bretaní a Normandií, tak si určitě nenechte ujít kouzelný ostrov Mont-St-Michel. Nejde o to, že snad po Paříži a „eiffelovce“  Mont-St-Michel je nejfotografovanější památkou Francie a také po Paříži nejnavštěvovanější. Pohled na ostrov, který je v rovinaté krajině kolem Avranches vidět zdaleka, je skutečně magický. Určitě se jedná o něco, co stojí za to vidět.

Mont-Saint-Michel

Původní benediktinský kostelík, jehož historie sahá do 8. století n.l., byl postupně přestavěn na opevněné beneditinské opatství, které úspěšně vzdorovalo obléhání Angličanů za tzv. Stoleté války. Pomohlo k tomu jistě i to, že za přílivu se stával Mont-St-Michel nepřístupným ostrovem.

Sláva benediktinů upadla a po Velké francouzské revoluci se ostrov stal na skoro 100 let vězením. Koncem 19. století byl obnoven jako francouzská národní kulturní památka, byla vybudována hráz s přístupovou silnicí. Hráz i silnice by se měla zrušit a komplex by se opět měl stát zase přílivovým ostrovem, který bude přístupný jen po dřevěném mostě.

V současné době je Mont-St-Michel zařazen mezi památky světového kulturního dědictví UNESCO.

Další info:

Můžete sledovat příspěvky do diskuse k tomuto příspěvku pomocí RSS 2.0 kanálu.
Můžete zanechat odpověď / trackback ze svého vlastní webu.

Zanechte komentář